Колекція одягу "Хто ми є?"

ХТО МИ Є” - проєкт, покликаний закохувати в українську автентичність.

 

Для цього створили тристоронню колаборацію:

бренд про щиру любов до всього українського і своєї справи. У byMe речі завжди мають значення.
Національний музей Тараса Шевченка, який надав цифрові копії картин, права використовувати їх у колекції, а ще – консультації мистецтвознавців про творчість і життя Тараса Шевченка.
креативниця, яка розробила бренд-стратегію для byMe і в цій колекції відповідає за креативні сенси речей і промо.

Хочемо, аби проєкт допоміг кожному й кожній відповісти собі щиро, ХТО МИ Є сьогодні. Аби це зрозуміти, варто поцікавитися своїм минулим. У ньому – відповіді, цінні й актуальні зараз. Тому обрали познайомитися саме з творчістю Тараса Шевченка – творцем української культури й ідентичності; людиною, життя й творчість якої сповнена любові до України. Так ми прагнемо знайти частину себе в минулому й актуалізувати її в теперішньому.

ПОЗНАЙОМСЯ З СОБОЮ - КОЛЕКЦІЯ "ХТО МИ Є"

футболка з автопортретом тараса Шевченка
ФУТБОЛКА З АВТОПОРТРЕТОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Для всіх картин Тараса Шевченка ми отримали офіційний дозвіл від музею, аби використати їх для проєкта. Для всіх, окрім цього портрету. На футболці – автопортрет Тараса Шевченка.
футболка з картиною "Катерина"
ФУТБОЛКА З КАРТИНОЮ "КАТЕРИНА"
«Катерина» – одна й найвідоміших робіт Тараса Шевченка. Сьогодні це полотно особливо актуальне. Босонога дівчина в центрі картини символізує український народ.
кро-футболка з картиною "селянська родина"
КРОП-ФУТБОЛКА "СЕЛЯНСЬКА РОДИНА"
Тарас Шевченко любив село з його особливостями й часто зображав його на полотні. Та його вподобання були насправді різними – ще він любив вишуканий одяг і алкоголь.
кроп-футболка з картиною "в решетилівці"
КРОП-ФУТБОЛКА З КАРТИНОЮ "В РЕШЕТИЛІВЦІ"
Тарас Шевченко тричі приїздив до України й щоразу відвідував Полтавщину. Одного разу він і зафіксував момент на полотні, коли був у Решетилівці. Це містечко Полтавської губернії, сьогодні – районний центр Полтавської області.
футболка "коло седнева"
КРОП-ФУТБОЛКА З КАРТИНОЮ "КОЛО СЕДНЕВА"
Седнів – старовинне козацьке містечко на Чернігівщині. Тарас Шевченко створив картину «Коло Седнева», коли там перебував – для своїх творів він часто надихався українськими містами й селами. Футболка пасуватиме до літнього вечора з друзями за містом.
блуза "минуле-майбутнє"
БЛУЗА "МИНУЛЕ – … – МАЙБУТНЄ"
Блуза має об’ємні рукави й зав’язується ззаду червоною стрічкою. З одного боку від стрічки – вишите слово «Минуле», а з іншого – «Майбутнє».
сорочка "сторінка історії"
СОРОЧКА "СТОРІНКА ІСТОРІЇ"
Ця сорочка ховає в собі сторінку історії. Ззаду на ній знайдеш мистецький твір – картину Тараса Шевченка «Жінка в ліжку». Обрали цю картину, аби знайомити з різним, але завжди щирим Тарасом Шевченком.
сукня "хто ми є"
СУКНЯ "ХТО МИ Є"
Ця сукня – аби зрозуміти, хто ми є, а для цього треба познайомитися із собою щиро. Спереду на сукні вишиті слова «Хто ми є», але прочитати їх зможеш лише поглянувши в дзеркало – поглянувши на себе.
лонгслів з картиною "катерина"
ЛОНГСЛІВ З КАРТИНОЮ "КАТЕРИНА"
Перенесли одну й найвідоміших картин Тараса Шевченка «Катерина» на лонгслів. Він сітчастий і м’який на дотик. А ще сіточка актуальна для будь-якого сезону – обирай, аби створювати улюблені образи, що мають значення.
лонгслів з картиною "в черкасах"
ЛОНГСЛІВ З КАРТИНОЮ "В РЕШЕТИЛІВЦІ"
Обирай лонгслів, аби популяризувати український побут і розповідати друзям про молодого і веселого Тараса Шевченка.
футболка з картиною "катерина"
ФУТБОЛКА З КАРТИНОЮ "КАТЕРИНА"
Річ, що ділиться важливим. Ми прагнули створити зручні речі, які знайомитимуть світ з українським мистецтвом. Футболка-сіточка пасуватиме до щоденних образів, і кожен із них тепер буде особливий – бо наповнений цінністю.

колекція одягу "хто ми є"

футболка з картиною "мис тюк"
ФУТБОЛКА "МИС ТЮК-КАРАГАЙ НА ПІВОСТРОВІ МАНГИШЛАК"
Тарас Шевченко любив помічати деталі, особливо деталі ландшафтів, архітектури, природи. На цій футболці – одна з картин, намальованих у Казахстані.
рукавички з картиною "мис тюк"
РУКАВИЧКИ "МИС ТЮК-КАРАГАЙ НА ПІВОСТРОВІ МАНГИШЛАК"
Незвична, але така виразна річ! Ці рукавички – аби створювати сміливі образи. На них зображена картина Тараса Шевченка «Мис Тюк-Карагай на півострові Мангишлак».
плахта
ПЛАХТА
Щиро прагнемо повертати важливість забутим українським речам. Тому хвилювалися, коли створювали цю річ. Плахта, або запаска – незшита часина національного вбрання українок.
хустинка з автопортретом тараса шевченка
ХУСТИНКА З АВТОПОРТРЕТОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Ця картина – єдина, для якої ми не просили дозволу, аби використати її в колекції. Свій портрет Тарас Шевченко подарував Варварі Рєпніній, а та згодом виїхала до москви – відтоді портрет залишився там.
хустинка з картиною "катерина"
ХУСТИНКА З КАРТИНОЮ "КАТЕРИНА"
Ділитися мистецтвом – це насолода й користь водночас. Речі зі змістом стають особливими для власниці чи власника. Мріємо, аби ця хустинка ще раз нагадала про важливість дізнаватися своє. Спонукала згадувати забуте й відкривати нове українське.
хустинка з картиною "жінка в ліжку"
ХУСТИНКА З КАРТИНОЮ "ЖІНКА В ЛІЖКУ"
Хіба не дивує бачити таку картину Тараса Шевченка? Ми звикли до його пейзажів і сільських сюжетів – це те, із чим нас знайомили на шкільних уроках.
хустинка з картиною "в решетилівці"
ХУСТИНКА З КАРТИНОЮ "В РЕШЕТИЛІВЦІ"
Твір знайомить зі своїм митцем. Але крім того – ми знайомимося із собою через мистецькі твори. Щось спонукає нас продовжити вдивлятися в картину, вивчати деталі, або навпаки – відштовхує.
босоніжки з колекції "хто ми є"
БОСОНІЖКИ "?"
Запитувати – важливо. Особливо, коли це питання до себе. Інколи такі питання навіть важливіші за самі відповіді. Інколи – для них треба мати сміливість.
сорочка "зацвіла в долині"
СОРОЧКА "ЗАЦВІЛА В ДОЛИНІ..."
Спереду з однієї сторони на сорочці – частина вірша Тараса Шевченка «Зацвіла в долині…» Він – про світлу мить, коли «любо, любо стало». А на другій частині зобразили картину «Мис Тюк-Карагай на півострові Мангишлак», виконану 1856-1857 років.
чоловіча футболка "кобзарь"
ЧОЛОВІЧА ФУТБОЛКА "КОБЗАРЬ"
На чоловічій футболці в колекції зобразили копію обкладинки «Кобзаря» Тараса Шевченка – його розмістили на серці.
футболка коло седнева
ФУТБОЛКА "КОЛО СЕДНЕВА"
Тарас Шевченко створив картину «Коло Седнева», коли там перебував – для своїх творів він часто надихався українськими містами й селами. 

 

 

логотип музею "шевченко"Доступ до всіх картин, що використали для колекції, нам надав Національний музей Тараса Шевченка. Завітай до музею, аби побачити більше, пізнати Тараса Шевченка як людину і як митця, а головне – відчути його з нами схожість і зрозуміти, хто ми є. https://museumshevchenko.org.ua/ – ось тут знайдеш усі деталі про музей. А в соцмережах byMe вже готуємо незнані цікавинки про Тараса Шевченка – аби познайомитися з ним по-новому. Будуть захопливі активності й розіграші з подарунками для учасників і учасниць.